Działalność Spółki
Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej jest energetyka odnawialna, z naciskiem na magazynowanie energii w formie wodoru i metanolu oraz dostarczanie technologii i usług umożliwiających praktyczne wykorzystanie tych technologii.
Spółka zależna, hiPower Europe sp. z o.o., zajmuje się dystrybucją urządzeń produkowanych przez spółkę partnerską na Tajwanie. hiPower Europe sp. z o.o. oferuje generatory prądu zasilane ogniwami paliwowymi na metanol, stanowiące ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych generatorów diesla. Produkty te są skierowane zarówno do klientów potrzebujących źródła awaryjnego zasilania, jak i tych, którzy poszukują stabilnego, zielonego zasilania. hiPower Europe specjalizuje się również w systemach do wychwytu wodoru z gazów odlotowych, które znajdują zastosowanie w przemyśle – w szczególności w sektorach półprzewodników oraz produkcji szkła, gdzie występuje emisja wodoru. Kolejnym rozwijanym obszarem działalności jest wychwyt CO₂, który pozwala zagospodarować ten odpad jako cenny surowiec, przekształcając go w metanol. Produkowany metanol może być wykorzystany jako paliwo energetyczne lub medium do magazynowania wodoru, który jest uwalniany w procesie reformingu.
Ponadto Emitent współpracuje ze spółkami stowarzyszonymi: hiPower Institute of Materials Sp. z o.o., hiPower Labs Sp. z o.o. W ramach tej współpracy zespoły spółek powiązanych prowadzą wspólne działania badawczo-rozwojowe oraz koncepcyjne w zakresie rozwoju technologii i usług, które są związane z szeroko rozumianym rynkiem technologii wodorowych. Efektem tych prac może być wprowadzenie do oferty Grupy Kapitałowej oraz spółek stowarzyszonych nowych komplementarnych produktów i usług na rynku technologii wodorowych.
Emitent jest również jednym z założycieli nowo powstałego podmiotu gospodarczego o nazwie hiPower Institute of Materials Sp. z o.o. (IoM), który korzysta z interdyscyplinarnych kompetencji badaczy z Politechniki Wrocławskiej, specjalizujących się w technologii zol-żel. Ta metoda syntezy materiałów pozwala na tworzenie powłok tlenkowych w temperaturze pokojowej, co umożliwia zastosowanie ich jako barier dla wodoru. IoM planuje prowadzić badania i rozwijać technologie oparte na powłokach tlenkowych, mające na celu poprawę efektywności zbiorników do magazynowania wodoru. Technologie te są unikatowe w skali światowej i atrakcyjne dla sektora przechowywania i transportu wodoru. Spółka zamierza również opracować rozwiązania do nanoszenia powłok barierowych na istniejące instalacje, takie jak linery, zbiorniki, rury i całe instalacje do magazynowania i przesyłu wodoru.
Emitent uczestniczył także w utworzeniu spółki hiPower Labs Sp. z o.o., która współpracuje z badaczami Politechniki Wrocławskiej, specjalizującymi się w certyfikacji zbiorników wysokociśnieniowych, w tym zbiorników wodorowych. Spółka planuje realizację projektów badawczo-rozwojowych związanych z metrologią zbiorników, ich wytrzymałością i żywotnością, a także zamierza stworzyć laboratorium certyfikujące zbiorniki wielkogabarytowe oraz elementy infrastruktury związanej z przesyłem wodoru, takie jak rurociągi, zawory i inne elementy armatury gazowej.
Dodatkowo, Spółka posiada akcje w spółce HYDROGENIUM Prosta S.A., zajmującej się plazmowym zgazowaniem biomasy. Proces ten pozwala na produkcję wodoru i tlenku węgla, które mogą służyć jako surowce do produkcji metanolu lub samego wodoru.
Historyczne nazwy Spółki to: CARBON DESIGN SPÓŁKA AKCYJNA, CARBON INVEST SPÓŁKA AKCYJNA, BLU PRE IPO SPÓŁKA AKCYJNA, Arena.pl Spółka Akcyjna
hiPower Energy S.A. (ówcześnie CARBON DESIGN S.A) zadebiutowała na rynku NewConnect w dniu 8 października 2008 r.